انعقاد قرارداد همکاری میان صندوق پژوهش و فناوری سپهر با بانک ملی ایران

0

امروز دو قرارداد همکاری بانک ملی ایران با صندوق پژوهش و فناوری صنایع فرهنگی سپهر و صندوق پژوهش و فناوری صنعت ماشین سازی به منظور تسهیل ارایه خدمات مالی و بانکی به شرکت های دانش بنیان و نوآور و خلاق در شعبه ملی پلاس فخر رازی به عنوان نخستین شعبه دانش بنیان کشور امضا شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری سپهر ، دکتر سید فرید موسوی عضو هیات مدیره و معاون اعتباری بانک در مراسم امضای این قراردادها که روسای ادارات کل اعتبارات و بررسی طرح ها نیز حضور داشتند، با تاکید بر اینکه نامگذاری تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در سال جاری راهبرد مشخصی را به واحدهای اقتصادی برای تسهیل امور این شرکت ها تعیین کرد، گفت: کشور ما با چالش های ناشی از تحریم های اقتصادی مواجه است و شرکت های دانش بنیان می توانند یکی از ظرفیت های موجود برای برون رفت از وضعیت کنونی باشند بنابراین رسالت بانک ملی ایران به عنوان بانک پیشران نظام بانکی حمایت هر چه بیشتر از این شرکت هاست.

وی با بیان اینکه بانک ملی ایران هم به لحاظ منابع و هم گستردگی شعب در اختیار، نقش محوری در اکوسیستم تامین مالی کشور دارد، افزود: همه واحدهای بانک ملی ایران بنابر تاکید مقام معظم رهبری و راهبرد تعیین شده از سوی مدیرعامل بانک، موظف هستند تا سطح مراودات خود با شرکت های دانش بنیان را ارتقا دهند و هم افزایی میان بانک و صندوق های نوآوری و شکوفایی می تواند ظرفیت های خوبی را برای این شرکت ها فراهم کند.

موسوی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان حسب نگاه سنتی بانک ها تاکنون برای دریافت خدمات بانکی و ضمانت نامه های خود با مشکلاتی مواجه بوده اند، ادامه داد: امروز صندوق ها می توانند شرکت های فعال را به بانک معرفی و بانک نیز نیازهای مالی این شرکت ها را در جهت توسعه فعالیت هایشان مرتفع کند. امسال فرآیند مالی و خدمات دهی به شرکت های دانش بنیان در بانک ملی ایران بازمهندسی و شعب ملی پلاس به عنوان شعب تخصصی شرکت های دانش بنیان فعال شده اند.

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه این بانک هیچ محدودیتی برای همکاری با صندوق ها ندارد، بیان کرد: متنوع سازی ویترین خدمات بانک در دستور کار ماست و ضمانت نامه های مورد نیاز شرکت های دانش بنیان نیز در ویترین وثایق ما وجود خواهند داشت.

وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان، بانک ملی ایران را حامی و پشتیبان خود بدانند و خدمات متمایزی برای این شرکت ها تدارک دیده ایم، خاطر نشان کرد: امیدواریم روزی را شاهد باشیم که شرکت های دانش بنیان در قله های توسعه و پیشرفت کشور درخشیده و نقش آفرینی کنند.

همچنین مهندس مصطفی اکوان مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری صنایع فرهنگی سپهر فعال در حوزه توسعه زیرساخت های خدمات ارتباطات هوشمند، فناوری های نرم و هویت ساز نیز در این مراسم با بیان اینکه قرارگیری ظرفیت و منابع بانک ملی ایران به عنوان بانک پیشران کشور در کنار صندوق ها می تواند ظرفیت قابل توجهی را برای شرکت های دانش بنیان فراهم کند، گفت: نامگذاری امسال به نام دانش بنیان ها را به فال نیک می گیریم و امیدواریم همکاری و قراداد امروز، کمکی به شرکت های دانش بنیان برای حرکت رو به جلوی آنها باشد و بیش از پیش ظرفیت این شرکت ها در اقتصاد کشور تجلی یابد.

ارسال نظر برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کنید

آخرین اخبار و مقالات

برچسب های عمومی

اطلاعات تماس با ما

نشانی

تهران، خیابان آزادی، خیابان حبیب الله، ایستگاه نوآوری شریف

شماره تماس                           فکس

65013047 – 021               65013284 – 021

پست الکترونیک

info@sepehrfund.ir
investment@sepehrfund.ir
credit@sepehrfund.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق پژوهش و فناوری سپهر می باشد

ALL RIGHT RESERVED 2020©