ارائه ده طرح در رویداد فرنو حوزه انیمیشن و وب سریز

مصطفی اکوان
0

پنجمین دوره از سلسله رویدادهای فرنو با عنوان فرنو حوزه انیمیشن و وب سریز با معرفی و ارائه ۱۰ طرح جدید با حضور مصطفی اکوان مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری سپهر در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری سپهر، پنجمین رویداد فرنو (حوزه انیمیشن و وب سریز) پیش از ظهر امروز سه‌شنبه سوم اسفندماه با حضور مصطفی بغدادی مدیر دفتر توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، محمد رحیم لیوانی رئیس مرکز پویانمایی صبا، امیر دهستانی معاون انیمیشن مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، حامدی جعفری مدیرعامل شرکت شخصیت پردازان پویا، مصطفی اکوان مدیرعامل و محمد نظافتی معاون سرمایه گذاری و اعتبارات صندوق پژوهش و فناوری سپهر برگزار شد.

مهلت ثبت نام رویداد فرنو پنجم تا پایان دی ماه بوده که پس از آن ۲۴ تیم و فعال فرهنگی در حوزه انیمیشن و وب سریز، ثبت نام که ۱۲ تیم از این مجموعه، از فعالان فرهنگی شهرستان‌های کشور ثبت نام کرده‌اند.
لازم به ذکر است تاکنون چهار رویداد فرنو با عناوین شخصیت پردازی، بازی، اسباب بازی و عروسک، نوشت افزار و بازی‌های ویدئویی و کتاب تعاملی برگزار شده است.

کدام استارت‌آپ‌ها در سیزدهمین رویداد «پیوند» در حوزه «انیمیشن و وب سریز» حضور داشتند؟

رویداد «پیوند» با هدف به‌هم‌رسانی شتاب‌دهنده‌ها و هسته‌های فناور با حضور 10 استارت‌آپ در حوزه انیمیشن و وب‌سریز برگزار شد که طی آن این استارت‌آپ‌‌ها ویژگی‌های محصول و مدل کسب و کار خود را به شتاب‌دهنده‌های حاضر و وبیناری رویداد ارائه کردند.
هام سا
استارت‌آپ «هام سا» اولین تیم ارائه دهنده در حوزه انیمیشن و وب سریز بود که ایده خود را با عنوان سبک متفاوت از انیمیشن به صورت تلفیقی (انیمیشن دو بعدی و استاپ موشن)، طراحی کارکتر در فرم گرافیک‌های بومی جدید و حمایت از محیط زیست معرفی کرد.
پنج سنگ
استارت‌آپ «پنج سنگ» دومین تیم ارائه دهنده در این رویداد بود که ایده آن شامل خلق اساطیر ایرانی بر اساس فرهنگ ملی، تولید زیورآلات سنتی بر اساس هنر مدرن، آشنایی نوجوان با مفاهیم اخلاقی به شکلی جذاب و سرگرم کننده بود.
جیراف
استارت‌آپ «جیراف» سومین تیم ارائه دهنده در حوزه انیمیشن و وب سریز بود که ایده خود را در حوزه داستان جذاب، طراحی خلاقانه و بازی کاراکترهای معلول معرفی کرد.

مصطفی اکوان


رویاشهر
استارت‌آپ «رویاشهر» چهارمین تیم ارائه دهنده در حوزه انیمیشن و وب سریز بود که ایده خود را در حوزه قهرمان‌سازی و داستان محور بودن معرفی کرد.
حامی رسانه نواندیش
استارت‌آپ «حامی رسانه نواندیش» پنجمین تیم ارائه دهنده در رویداد پیوند حوزه انیمیشن و وب‌سریز بود که ایده خود را با عنوان تولید محتوای فرهنگی بومی، کاهش زمان تولید و قیمت پایین تولید معرفی کرد.
گسترش حرفه‌ای های رسانه فیروزه
استارت‌آپ «گسترش حرفه‌ای های رسانه فیروزه» ششمین تیم ارائه دهنده در این رویداد بود که ایده آن شامل امکان تولید انیمیشن به زبان‌های خارجی بود.
نارگل و بابایی
استارت‌آپ «نارگل و بابایی» هفتمین تیم ارائه دهنده در حوزه انیمیشن و وب سریز بود که ایده خود را با عنوان آموزش حقوق شهروندی به زبانی ساده، آگاهی از اصول به زبان طنز و معرفی دستگاه‌ها و مشاغل معرفی کرد.
افسانه گرگران
استارت‌آپ «افسانه گرگران» هشتمین تیم ارائه دهنده در رویداد بود که ایده آن سرگرمی و آگاهی نکات روانشناسانه، روایت جذاب، امکان مرچندایز محصولات جانبی بود.
دوکارد
استارت‌آپ «دوکارد» نهمین تیم ارائه دهنده در حوزه انیمیشن و وب سریز بود که ایده خود را با عنوان برقراری ارتباط راحت‌تر پدر و مادر با کودکان، توجه به تخیلات ذهنی کودک و افزایش سایر مهارت‌های او مانند مهارت‌های زبانی – اجتماعی، توجه به محیط زیست در خانواده‌ها و کودکان معرفی کرد.
موسسه صبیان
استارت‌آپ «موسسه صبیان» دهمین و آخرین تیم ارائه دهنده در حوزه انیمیشن و وب سریز بود که ایده این تیم شامل ساخت انیمیشن قهرمانانه و ماجراجویانه، ترویج فرهنگ و گفتمان‌سازی حرکت‌های جهادی و محرومیت‌زدایی و قابلیت مرچندایز شخصیت‌ها بود.

مصطفی اکوان

گفتنی است رویدادهای فرنو، مجموعه رویدادهای «فرهنگی نوین» است که از سوی بنیاد سپهر انقلاب اسلامی و با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار می شود و در قالب سلسله رویدادهای «پیوند فرهنگی»، با هدف تحکیم جایگاه تهیه کنندگان ارشد فرهنگی، زمینه لازم برای بازارپردازی فرهنگی و درهم آمیخته سازی زمینه های متنوع فرهنگی را بوجود می‌آورد تا از این طریق، بستر لازم برای برآورده سازی نیازهای مخاطبان تخصصی فرهنگی (بهره‌برداران اقتصادی از حقوق مالکیت معنوی) فراهم شود.

ارسال نظر برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس با ما

نشانی

تهران، خیابان آزادی، خیابان حبیب الله، ایستگاه نوآوری شریف

شماره تماس                           فکس

65013047 – 021               65013284 – 021

پست الکترونیک

info@sepehrfund.ir
investment@sepehrfund.ir
credit@sepehrfund.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق پژوهش و فناوری سپهر می باشد

ALL RIGHT RESERVED 2020©