اولین نشست هماهنگی سلسله رویدادهای فرنو

0

در نخستین نشست هماهنگی سلسله رویدادهای فرنو، برنامه‌های این رویداد بحث و بررسی شد. ضرورت پیوند تولیدکنندگان صنایع فرهنگی با مجموعه‌های توسعه دهنده کسب و کارها از اهداف این سلسله رویدادهاست.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست هماهنگی سلسله رویدادهای فرنو؛ رویدادهای پیوند صنایع فرهنگی، پیش از ظهر شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ در قالب دو پنل در خبرگزاری مهر برگزار شد. رویدادهای پیوند صنایع فرهنگی را  بنیاد سپهر انقلاب اسلامی وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌کند.

در پنل نخست سیدامیر آقایی، دبیر جشنواره «بازارپردازی تهران» بنیاد سپهر انقلاب اسلامی، مصطفی وثوق کیا، مدیرکل فرهنگی خبرگزاری مهر، سیدمحمدحسن خلخالی، مدیریت حقوقی بنیاد سپهر انقلاب اسلامی، امین نادری، رییس حوزه هنری دیجیتال و مدیر سوره مهر الکترونیک، حامد تاملی، عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی و مصطفی اکوان، معاونت سرمایه گذاری صندوق پژوهش و فناوری سپهر به ایراد سخن پرداختند.

پنل دوم نیز به سخنرانی محسن جهانی، معاونت اجتماعی بنیاد احسان برکت، علی کاشفی پور، از مدیریت واحد بازرگانی شرکت سام (برزویه)، مصطفی بغدادی، از مدیریت توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی، نواب شمسی پور، از مرکز آموزش‌های همگانی جمعیت هلال احمر، حجت‌الله ناظری، مدیر حوزه هنری کودک و نوجوان و سیدامیر آقایی اختصاص داشت.

در این رویداد جناب آقای مهندس مصطفی اکوان، معاون سرمایه گذاری صندوق پژوهش و فناوری سپهر به شرح نکات زیر پرداخت:

صندوق سپهر از انتهای سال ۱۳۹۷ به عنوان صندوق تخصصی توسعه صنایع فرهنگی فعالیت خود را شروع کرد و به عنوان یک نهاد مالی خدماتی را به کسب و کارهای فرهنگ بنیان و تسهیلات و سرمایه گذاری خطرپذیر ارائه می‌دهد.

ما به عنوان یک جز کنار رویداد فرنو هستیم و از کسب و کارهایی که در حوزه صنایع خلاق شکل می‌گیرند، حمایت خواهیم کرد. ما پیشتر دو رویداد را نیز برگزار کرده بودیم. نخستین رویداد با عنوان «زیست نو» برای حمایت از کسب و کارها پس از شیوع کرونا برگزار شد و رویداد دوم هم تسهیلات طرح حامی خلاق بود.

منع قانونی پیشتر درباره ارائه تسهیلات به شرکت‌های خلاق وجود داشت. در اساسنامه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری درج شده بود که صرفاً شرکت‌های دانش بنیان می‌توانستند از خدمات این صندوق بهره ببرند و ما امیدواریم که در بحث قانون گذاری متولی برای صنایع فرهنگی و شرکت‌های فرهنگ بنیان هم بتواند قوانینی را در نظر بگیرد، تا کسب و کارهای حوزه فرهنگ هم بتوانند از تسهیلات این صندوق بهره ببرند.

انشالله رویداد فرنو بتواند ریل گذاری حوزه اقتصاد کسب و کارهای فرهنگی را انجام دهد تا این شرکت‌ها نیز بتوانند به مدل‌های توسعه خود فکر کنند.

ارسال نظر برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کنید

آخرین اخبار و مقالات

برچسب های عمومی

اطلاعات تماس با ما

نشانی

تهران، خیابان آزادی، خیابان حبیب الله، ایستگاه نوآوری شریف

شماره تماس                           فکس

65013047 – 021               65013284 – 021

پست الکترونیک

info@sepehrfund.ir
investment@sepehrfund.ir
credit@sepehrfund.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق پژوهش و فناوری سپهر می باشد

ALL RIGHT RESERVED 2020©