صندوق پژوهش و فناوری سپهر در راستای حمایت از کسب و کارهای صنایع خلاق، تسهیلات ویژه‌ای به شرکت‌های خلاق ارائه می کند.

به گزارش روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری سپهر، طبق برنامه ریزی و پیگیری های انجام شده توسط صندوق پژوهش و فناوری سپهر، این شرکت در نظر دارد با هدف حمایت مالی از کسب و کارهای خلاق، طرح ویژه خود را در قالب ارائه تسهیلات مالی به شرکت‌های خلاق برگزار نماید.


تسهیلات در نظر گرفته شده ویژه شرکت های خلاق شامل:
• قرض الحسنه با کارمزد ۴ %
• دوره تنفس و بازپرداخت ۱۲ ماه
• سقف تسهیلات اعطایی به هر شرکت ۱ میلیارد ریال می باشد.

شرکت های خلاق دارای چه ویژگی هایی هستند:
شرکت خلاق به شرکت‌هایی اطلاق می‌شود که ماهیت رشد آن ها براساس خلاقیت و نوآوری، ارائه محصول و خدمات جدید و براساس مدل های نوین کسب وکار در سطح بازار هدف است. رشد و توسعه محصولات و خدمات شرکت‌های خلاق برخلاف شرکت‌های دانش‌بنیان الزاما نیاز به فناوری پیچیده و پیشرفته ندارد.


چه شرکت هایی می توانند اعتبار نامه شرکت خلاق دریافت کنند؟
مجموعه شرکت ها و موسساتی که در حوزه های زیر فعال هستند، می توانند پس از گذراندن روند ثبت نام، بررسی و ارزیابی، موفق به دریافت اعتبار نامه شرکت های خلاق شوند.

این حوزه های عبارتند از :

کسب و کار دیجیتال و فضای مجازی – میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری – گیاهان دارویی و طب سنتی – صنایع دیداری و شنیداری – هنر های تجسمی و نمایشی – بازی، اسباب بازی و سرگرم – طراحی و معماری- چاپ و نشر


این شرکت ها دارای الزاماتی نیز هستند. به طور مثال باید دارای:
• شخصیت‌های حقوقی قابل ثبت در نظام قانونی کشور باشند
• عضوی از بخش خصوصی باشند
• اثربخشی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی داشته باشند
• محصول آن ها نوآورانه و مرتبط با حوزه هایی باشد که کشور نیازمند آن ها است.

باتوجه به موارد و توضیحات فوق، متقاضیان می توانند جهت ثبت درخواست به آدرس My.sepehrfund.ir و در بخش “نمونه سازی” در بازه زمانی ۵ الی ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمایند.